VĚDĚLI JSTE, ŽE TERAPIE SKOLIÓZY může být individuálně zacílená?

Tak, jako se skolioza vyznačuje asymetrií, je ideální, když je její terapie také lehce asymetrická. Jen tak může skoliozu opravdu kompenzovat. U této diagnózy využívám převážně koncept ACT – akrální koaktivační terapii (jejíž jsem certifikovanou lektorkou), která pracuje s vahou těla a pomocí vzpěrných cviků, asymetrického rozložení opor či přímo asymetrickým pohybem končetin a zacílením tlaku do skoliotické křivky vytváří efektivní terapii ,,UŠITOU NA MÍRU“. Taková terapie je individuálně zacílená a efektivní. Cvičíte podle své skoliotické křivky. Díky tomu, že ACT pracuje s vlastní vahou, je cvičení dostatečně účinné.

Vždy se snažím sestavit individuální cvičební program tak, aby obsahoval spíše méně pohybových vzorů, zato pečlivě vybraných pro Vaši konkrétní skoliotickou křivku. Cvičení při skolioze vyžaduje dlouhodobou spolupráci. Splnitelný cvičební program je tudíž nezbytnost.

Lépe pár dobře zacílených cviků, ale každý den než nespočet neefektivních cviků, které se Vám nedaří poskládat do harmonogramu dne.