Mám velikou radost, že těhotným ženám mohu konečně nabídnout kromě těhotenských víkendových fyzioseminářů také pravidelné těhotenské cvičení.

Tělo každé těhotné ženy se v průběhu těhotenství velmi rychle a výrazně mění.

Cílem cvičení je kompenzovat tyto tělesné změny a opečovat nejproblematičtější místa tak, abychom předcházeli přetížení a typickým bolístkám, se kterými se těhotné ženy setkávají.

Cvičení mám koncipované tak, aby každá lekce byla promyšlena a měla správnou posloupnost, dbám na jejich komplexnost tak, aby obsahovaly všechno důležité. Postupně se tak během lekce pověnujeme každé části těla a přitom nebudeme chaoticky neustále měnit pozice.

Každé lekce bude končit nácvikem dýchání k porodu v různých polohách.

Cvičení je vhodné od 13tt až do porodu.

Zaměříme se na:

– korekci držení těla, kdy vlivem aktivace nohou a korekce postavení pánve dochází k aktivnímu nesení těhotného břiška,

– aktivaci hlubokého stabilizačního systému, šikmých břišních řetězců, vč. pánevního dna,

– prevenci diastázy břišní,

– protažení typicky zkrácených svalů a posílení typicky ochabujících svalů,

– protažení mezižeberních prostor a celkově přední strany hrudníku a korekci dechového stereotypu,

– snížení napětí šíjových svalů… atd.

Díky mému vzdělání jednotlivé cviky vybírám z široké řady fyzioterapeutických technik. Od jednoduchých strečinkových cviků, přes cviky zaměřující se na aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému páteře, kterými zpevňujeme naše tělo ,,zevnitř“, balanční cviky z konceptu senzomotorické stimulace, prvky z jógy, pilates až po metody vycházející z ontogenetického vývoje, které využívají vývojových poloh umožňující oslovit naše tělo jako celek. Mezi ty patří např. akrální koaktivační terapie (ACT), na kterou mám certifikaci a která je pro těhotné ženy velmi vhodná.

Skupinová cvičení jsou pro mě taková srdcovka – baví mě jejich atmosféra, mám s nimi již letité zkušenosti. Výhodou je, že díky mé profesi se mnou na kurzu můžete konzultovat Váš zdravotní stav a nemusíte se bát cvičit ani v případě, že máte určitá zdravotní omezení.

ÚTERKY

  • začátek kurzu: 19.9. 2023,
  • lekce budou probíhat pod mým vedením každé úterý od 16:40 do 17:40 ve velmi malé skupince cvičících ve cvičebním sále Botanka centra volného času (Botanická 13, Brno) , cvičební pomůcky jsou v centru k dispozici (cvičební podložky, velké míče, overbally, ježci, therabandy,…)
  • počet lekcí/cena: můžete si vybrat z možností (upřednostňuji kurzistky): kurz 10 po sobě jdoucích lekcí + 2 možnosti náhrady za 2200kč (220kč/lekci) nebo kurz 5 po sobě jdoucích lekcí + 1 možnost náhrady za 1250kč (250kč/lekci) nebo jednorázová lekce za 270kč/lekci
  • nahradit lze jen alespoň den předem omluvenou lekci (omlouvejte prosím vždy emailem nebo sms zprávou),
  • kurzovné se platí předem před konáním kurzu převodem dle zaslaných pokynů,
  • cvičí se ve velmi malé skupince 4 účastnic.

Co budete na cvičení se mnou potřebovat:

ručník pod hlavu, pohodlné kalhoty/legíny s pružným lemem, tričko, ponožky (ideálně prstové protisklzové). Pokud Vám bývá více zima, vezměte si i lehkou mikinu, kterou můžete sundat až po chvíli cvičení. S sebou si doporučuji vzít také vodu a drobnou svačinku pro doplnění energie po cvičení.

Přihláška – ÚTERKY – těhotenské cvičení:

Vyplněním přihlášky potvrzujete, že souhlasíte s Obchodními podmínkami a GDPR